Вівторок, 23.04.2024, 10:12
Вітаю Вас забігайко

КС-03

Меню сайту
Категорії каталога
Міні-чат
200
Головна » Статті » Мои статьи

фріланс
Новачкам у сфері фріланса важко визначитися - за що їм узятися, за копірайтінг або за переклади, за дизайн або за верстку. Загалом - тут заробляти можна на всьому, але наскільки багато і як довго - це інше питання.

1) Програміст. Програмісти в інтернеті були потрібні завжди. В принципі саме вони-то і створили інтернет. Що б було без них? Нічого! Тому праця їх завжди в мережі в пошані і добре оплачується. Звичайно для хорошої оплати потрібні хороші навики, що вже тут поробити, ніхто не стане платити по 100$ за годину роботи. А ось 10-15$ - це цілком реально, звичайно за умови, що ви не затягнете проект на тиждень або місяць.

До речі сказати, програмувати тут можна не тільки на тих мовах, які мають безпосереднє відношення до вебу, тобто ASP, PHP, Perl, Ruby і так далі, але і на інших мовах.

Якщо ви вирішили підробити програмістом - будьте готові до запеклої боротьби і конкуренції. Програмісти це мабуть найчисленніше угрупування фрілансеров, окрім, дизайнерів і верстальників. Правда тих, що реально знають свою справу - одиниці. За даними www.free-lance.ru можна привести наступні дані про кількість фрілансеров (число означає кількість фрілансеров в даному розділі):

Розробка сайтів-6973
Дизайн сайтів-2880
Верстка-2988
Сайт «Під ключ»-2177
Веб-програмування-2402
Флеш-1556
Сайт «Під ключ» + супровід-1119
Адміністрування сайту-618
Технічний дизайн-633-Контент менеджер
754-Оптимизация/SEO
397-Менеджер інтернету проектів
253-Веб-интерфейси
241-Wap-сайти
70-QA (тестування сайтів)
Програмування-1293
Веб-програмування-770
Розробка баз даних-809
Прикладне програмування-274
Системне програмування-395
Інше програмування-267
Програмування ігор-116
Програмування для стільникових телефонів і КПК
60-QA (тестування)

Дані постійно міняються на всіх біржах, але загальні тенденції зберігаються.

2) Дизайнер. Під дизайнерами розуміються розробники логотипів, фірмового стилю, 2D/3D анімації, дизайнери інтер'єрів, презентацій і безліч інших понять. Це самий насичений фрілансерами ринок, бо кожен хто узяв в руки кисть фотошопа рахує себе як мінімум дизайнером. Знайти дійсно якісного розробника в цьому морі досить важко, але можна. Якщо у вас є талант до створення графічних моделей, малюнків, логотипу, то ви - дизайнер.

Але потрібно відрізняти уміння створювати “Падонкафськіє креатіффи” від навиків дизайнера. Дизайнер - це людина що володіє пакетом програм таких як Photoshop, Corel Draw, Illustrator і так далі. Оплата праці дизайнера дуже сильно варіюється від проекту, навиків дизайнера, і його портфоліо.

Логотипи-5442
Поліграфія-3295
Фірмовий стиль-2971
Векторна графіка-4873
Малюнки і ілюстрації-2736
Банери-2056
Ретушування фотографій-1707
Дизайн упаковки-1997
Зовнішня реклама-1035
Іконки-2393
3D Графика/Анимация-698
2D Анімації-527
Мультимедіа презентації-1224
Дизайн інтер'єрів-490
Промисловий дизайн-369
PowerPoint презентації-384
Інтерфейси-205
Класична анімація-222
Оформлення телеефіра-173
Логотипи для стільникових телефонів-138
Розробка шрифтів-261
Піксел-арт
149-ландшафтний дизайн

3) Реклама/маркетинг. Це напрям - одне з що бурхливо розвиваються, але поки не розвинених. Наймодніше і грошове на сьогоднішній день заняття в мережі - SEO, підпадає саме під цю категорію. Треба відзначити, що на цій ніші є безліч незайнятих місць і кількість фрілансеров тут поки дає можливість для молодих фрілансеров заробити собі непоганий досвід і репутацію.

Це найперспективніше заняття для початківця фрілансера. Ринок інтернет-реклами і SEO росте не по днях а по годиннику і фахівці в цій області потрібні як ніколи. Почавши працювати фрілансером в цій сфері можна стати професіоналом і добреоплачуваним фахівцем, оскільки такій дисципліні як SEO ніде не учать. Та і оплата тут немаленька.

4) Копірайтер. Копірайтер-фрілансер - одна із старих професій у фрілансі. І одна з складних (разом з програмуванням). Оскільки для написання якісного копірайта потрібні знання по даній темі, причому не поверхневі, а глибинні, щоб ви змогли розкрити суть питання.

Також під категорію копірайтінга потрапляють і перекладачі, які також дуже потрібні. Потрібно відзначити, що копірайтеров і перекладачів на порядок менше чим програмістів і дизайнерів. Тому початківцеві фрілансеру спершу можна спробувати себе як копірайтера. Але для роботи копірайтером потрібне хороше знання мови на якій ти пишеш, а також уміння розповідача і оповідача, щоб читачам не було нудно.

Ось основні професії для фрілансера. У кожної є свої плюси і свої мінуси, але кожна гідна пошани. Для початківця фрілансера дуже важливо визначити - хто він, програміст або копірайтер, піарник або дизайнер і так далі. Адже немає гірше за те, щоб займатися тим, до чого душа не лежить. Але є один веееликий плюс в занятті фрілансом - спеціалізацію можна без проблем поміняти! Сьогодні ти копірайтер, а завтра SEOшник, або дизайнер. Ось в чому краса видаленої роботи - можна спробувати себе у всьому. Але спершу я б рекомендував новачкам стати профі в якому - небудь із занять, а потім вже пробувати себе в інших.

beowolf
Категорія: Мои статьи | Додав: kc-03 (01.04.2008)
Переглядів: 1235 | Рейтинг: 4.0/1 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
    друзі сайту ви де?)))
    Останні новини:
    завантаження...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0